شرکت ورزیران (سهامی عام) در سال ۱۳۶۱ تأسیس و از سال ۱۳۷۳ تحت لیسانس شرکتهای مطرح بین المللی عرضه محصولات خود را آغاز نمود. این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص در کلیه واحدها و برخورداری از آزمایشگاه مجهز و مدرن کارخانه واقع در شهرستان قزوین، تولید کننده مواد پوشش گرم(Hot Applied) حفاظت از زنگ لوله های فولادی خطوط انتقال نفت، گاز، آب و پتروشیمی شامل سیستم های بیتوسیل، بیتومن (قیر پایه نفتی) و نوار سرجوش بیتوسیل ممبرین می باشد. همچنین محصولات عمرانی این شرکت شامل آسفالت های ویژه پلیمری، انواع ماستیک پلیمری گرم ریز و سرد ریز جهت سطوح آسفالتی و بتنی و انواع عایق رطوبتی پیش ساخته هستند. امولسیون قیری (آنیونیک و کاتیونیک) و انواع قیرهای اکسید شده و قیرهای نفوذی از دیگر تولیدات ورزیران جهت کارهای ساختمانی و راهسازی هستند لازم به ذکر است عایق رطوبتی بام ورزیران تحت نام تجاری ورزفلکس تنها دارنده گواهینامه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می باشد.

 شرکت تولید پوشش لوله سلفچگان(SPPC) و شرکت پوشش لوله ماهشهر(MPPC) شرکت های همکار ورزیران می باشند که به ترتیب در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۳ تأسیس گردیده اند. توضیح آنکه کارخانجات شرکت های مذکور در شهرک صنعتی سلفچگان و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر قرار دارند.کارخانجات پوشش SPPC , MPPC توانایی انجام دامنه وسیعی از پوشش ها بالغ بر ۲۰ نوع سیستم پوشش مختلف بر روی لوله های فولادی از قطر ۲ اینچ تا ۱۲۰ اینچ و نیز سطوح غیر لوله ای از قبیل اتصالات و شیرآلات را دارا می باشند.

دسته بندی کلی پوشش های این کارخانجات به شرح ذیل می باشد:

  • پوشش های ضد خوردگی سطوح خارجی
  • پوشش های سطوح داخلی
  • پوشش های دما بالا
  • پوشش های ایزولاسیون حرارتی
  • پوشش های دریایی
  • پوشش اتصالات و سازه های فولادی
  • پوشش سرجوش ها و تعویض پوشش های فرسوده در سایت

واحد تحقیق و توسعه ورزیران در سال ۱۳۷۶ پروانه تأسیس رسمی خود را از وزارت صنایع دریافت نمود. فعالیت این واحد در راستای اصلاح مشخصات فنی محصولات جهت انطباق با استانداردهای ملی و سازگاری با شرایط اقلیمی کشور و در صورت لزوم بازارهای صادراتی می باشد. شرکت ورزیران تاکنون در اجرای چندین پروژه بزرگ بین المللی مشارکت داشته و محصولات خود را به اروپا، آفریقا و آسیا از جمله ایتالیا، اسکاتلند، دانمارک، مالزی، سنگاپور، اندونزی، جمهوری آذربایجان، نیجریه، آفریقای جنوبی، پاکستان و مصر صادر نموده است. ورزیران به دلیل کیفیت استاندارد محصولات و نفوذ در بازارهای بین المللی جدید، از طرف مرکز توسعه صادرات وزارت بازرگانی بعنوان صادر کننده نمونه در سال های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۲ انتخاب شده است.