شرکت ورزیران (سهامی عام) در سال ۱۳۶۱ تأسیس و از سال ۱۳۷۳ تحت لیسانس و با مشارکت شرکت فنیکس بین الملل و با بهره گیری از تکنولوژی نفت شل(Shell) عرضه محصولات خود را آغاز نمود. این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص در کلیه واحدها و برخورداری از آزمایشگاه مجهز و مدرن کارخانه واقع در شهرستان قزوین، تولید کننده مواد پوشش گرم(Hot Applied) حفاظت از زنگ لوله های فولادی خطوط انتقال نفت، گاز، آب و پتروشیمی شامل سیستم های بیتوسیل، بیتومن (قیر پایه نفتی) و نوار سرجوش بیتوسیل ممبرین می باشد. همچنین محصولات عمرانی این شرکت شامل آسفالت های ویژه پلیمری، انواع ماستیک پلیمری گرم ریز و سرد ریز جهت سطوح آسفالتی و بتنی و انواع عایق رطوبتی پیش ساخته هستند. امولسیون قیری (آنیونیک و کاتیونیک) و انواع قیرهای اکسید شده و قیرهای نفوذی از دیگر تولیدات ورزیران جهت کارهای ساختمانی و راهسازی هستند لازم به ذکر است عایق رطوبتی بام ورزیران تحت نام تجاری ورزفلکس تنها دارنده گواهینامه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می باشد.

 شرکت تولید پوشش لوله سلفچگان(SPPC) و شرکت پوشش لوله ماهشهر(MPPC) شرکت های همکار ورزیران می باشند که به ترتیب در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۳ تأسیس گردیده اند. توضیح آنکه کارخانجات شرکت های مذکور در شهرک صنعتی سلفچگان و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر قرار دارند.کارخانجات پوشش SPPC , MPPC توانایی انجام دامنه وسیعی از پوشش ها بالغ بر ۲۰ نوع سیستم پوشش مختلف بر روی لوله های فولادی از قطر ۲ اینچ تا ۱۲۰ اینچ و نیز سطوح غیر لوله ای از قبیل اتصالات و شیرآلات را دارا می باشند.

دسته بندی کلی پوشش های این کارخانجات به شرح ذیل می باشد:

  • پوشش های ضد خوردگی سطوح خارجی
  • پوشش های سطوح داخلی
  • پوشش های دما بالا
  • پوشش های ایزولاسیون حرارتی
  • پوشش های دریایی
  • پوشش اتصالات و سازه های فولادی
  • پوشش سرجوش ها و تعویض پوشش های فرسوده در سایت

واحد تحقیق و توسعه ورزیران در سال ۱۳۷۶ پروانه تأسیس رسمی خود را از وزارت صنایع دریافت نمود.فعالیت این واحد در راستای اصلاح مشخصات فنی محصولات که توسط فنیکس ارائه شده، جهت انطباق با استانداردهای ملی و سازگاری با شرایط اقلیمی کشور و در صورت لزوم بازارهای صادراتی می باشد.شرکت ورزیران تاکنون در اجرای چندین پروژه بزرگ بین المللی مشارکت داشته و محصولات خود را به اروپا، آفریقا و آسیا از جمله ایتالیا، اسکاتلند، دانمارک، مالزی، سنگاپور ، اندونزی، جمهوری آذربایجان، نیجریه، آفریقای جنوبی، پاکستان و مصر صادر نموده است. ورزیران به دلیل کیفیت استاندارد محصولات و نفوذ در بازارهای بین المللی جدید، از طرف مرکز توسعه صادرات وزارت بازرگانی بعنوان صادر کننده نمونه در سال های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۲ انتخاب شده است.